A robot tudja, ha magányos vagy

Ezt olvasta már?

A legújabb mesterséges intelligenciák már az ember beszédéből megállapíthatják, mennyire magányos – adta hírül az amerikai az AZoRobotics weboldala. 

Az utóbbi húsz évben a magányosság valóságos világjárvánnyá fokozódott, amely gyakran halálos áldozatokat is szed. Nem csupán depressziót vagy gyógyszerfüggőséget okoz, de aláássa az emberek terhelhetőségét, munkabírását. A koronavírus-járvány pedig csak elmélyítette a problémát.

Ellen Lee doktor elmondta, hogy korábban közvetlen rákérdezéssel próbálták feltérképezni a problémát, de az emberek gyakran félnek a „magány” szótól, és stigmatizálva érezhetik magukat. A természetes nyelvi feldolgozás nevű módszerrel hosszú interjúkat dolgoz fel a számítógép, és keresi azokat az elejtett szavakat, amelyek a magányra utalhatnak.

Az eredmények azt mutatták, hogy az igazán magányos egyének jóval hosszabban válaszoltak egy-egy kérdésre. A nők sokkal könnyebben ismerik el egy interjúhelyzetben, hogy magányosak. A férfiak viszont jóval több félelmet és örömet kifejező szót használtak.

Az új módszer felismeri az úgynevezett „magányos beszédet”, és 94 százalékos pontossággal megállapítja, ha valaki tényleg magányos.

Legfrissebb a témában

Booking.com

Még több hasonló cikk a témában