Jövőre már újrahasznosítható papírpalackból is lehet whiskyzni

Ezt olvasta már?

A Johnny Walker whiskyket is gyártó Diageo nevű italmulti bejelentette, hogy megalkották a világ első papír alapú töményespalackját, amely 100 százalékban műanyagmentes. 

A palack fenntartható forrásból származó cellulózrostból készült, teljesen újrahasznosítható, és az élelmiszer-biztonsági előírásoknak is megfelel – még szép, különben problémás lenne belőle inni. Teljesen papírból azért nem sikerült megoldani a tervezést, de az italt védő bélés műanyag helyett szintén lebomló gyantából készült, a kupak pedig alumíniumból.

A környezetbarát papírüveget jövőre tervezik piacra dobni, első körben egyetlen piacon vezetik be a Johnnie Walkerekkel, aztán ha bejön, világszerte bevezetik. Persze az alkoholpiac óriásai közül sem csak a Diageo próbálkozik ilyesmivel, a Carlsberg például tavaly ősszel jelentette be a maga papír söröspalackját.

Legfrissebb a témában

Booking.com

Még több hasonló cikk a témában