Rebrov csalódott az utolsó két gól miatt, az első 20 perccel elégedett

Ezt olvasta már?

A Barcelona ellen sosem könnyű játszani, az első húsz perc azonban rendben volt a részünkről. A bekapott gól után kicsit fáradni is kezdtünk, túl sokat engedtünk az ellenfélnek

– fogalmazott Szerhij Rebrov, aki csalódott az utolsó két gól miatt.

Máshogy készülünk egy hazai bajnokira, a BL is más taktikát igényel. Próbáltunk szervezett védekezésre törekedni, ez nem mindig működött a találkozón. A Barca többször is feltörte a védelmünket, a gólt is egy labdavesztésből kaptuk. Ez egy jó tapasztalat volt a csapat számára, öt mérkőzésünk még hátra van.

Az FTC ukrán vezetőedzője az utolsó tíz perc miatt különösen nem volt elégedett csapata teljesítményével.

Próbáltunk nyomást gyakorolni az ellenfélre 3–1 után is, igyekeztük feltolni a védekezésünket. A Barca csereként beálló, friss játékosai megnehezítették a dolgunkat, több támadónk is elfáradt a 70. perc körül, ezért nehezen tudtak besegíteni a védekezésbe

–  mondta Rebrov.

Ronald Koeman szerint idő kell, de alakul a jó Barcelona.

Jó meccset játszottunk, de nem volt egyszerű felvenni a ritmust. Szerencsére sikerült hamar belelendülnünk a meccsbe, a második félidő első 20-25 percében már egy jó Barcát láthattunk, és emberhátrányban is jó teljesítményt tudtunk nyújtani

–  fogalmazott a katalánok vezetőedzője.

Alakul a csapat, egyelőre nem lehet többet várni ettől az együttestől. Van hova fejlődnünk, tudjuk, hogy javulnunk kell, de jó úton haladunk. Nem lehet elvárni, hogy két-három héten belül eredményesen és látványosan is futballozzunk

–  mondta a holland szakember, aki a két 17 éves gólszerzőnek, Ansu Fatinak és Pedrinek is szép jövőt jósol.

Koeman azt is elárulta, nem jelent semmit, hogy Antoine Griezmann nem lépett pályára, ettől nem lesz automatikusan kezdő szombaton a Real Madrid elleni el Clásicón.

Sigér Dávid arról beszélt, érezték, hogy a Barcelona a széleken próbálja megbontani a védelmüket.

A második félidőben ritmust váltott a Barcelona. Sokáig tartották a labdát, nehéz volt elvenni tőlük, nem szándékosan adtuk át a területet nekik. Pont azt szerettük volna, hogy a széleken segítsünk be, mert ott alakítottak ki létszámfölényes szituációkat

–  mondta a középpályás az Index kérdésére, miszerint tudatosan tömörültek-e be többször is középre a második félidőben.

Felemelő egy ilyen stadionban pályára lépni. Egyszerre inspiráló és megtisztelő. Szerettünk volna meglepetést okozni, erre ma nem volt esély, de azt mondhatom, hogy eddigi karrieremben, az ellenfelet tekintve, ez volt a legnívósabb találkozó, amin pályára léphettem.

A 29 éves játékos szerint nagyon elfáradt a csapat Barcelonában, de lesz idő regenerálódni az Újpest elleni szombati derbiig.

Senki nem gondolt az Újpest elleni meccsre. Nagyon elfáradtunk, jól jött a több csere, kellettek is a frissítések. Elég időnk lesz regenerálódni, ráadásul szerencsére nem tizenegy játékos alkotja a Fradi keretét.

BAJNOKOK LIGÁJA
G-CSOPORT, 1. FORDULÓ
BARCELONA–FERENCVÁROS 5–1 (Messi 27. – tizenegyesből, Ansu Fati 42., Coutinho 52., Pedri 82., Ousmane Dembélé 88., ill. Haratin 70. – tizenegyesből)
Kiállítva: Piqué 68. (Barcelona)

(Borítókép: Lluis Gene / AFP)