NB I: Paks–Puskás Akadémia – NSO

Ezt olvasta már?

Paks–Puskás Akadémia találkozó percről percre: gólok, helyzetek, érdekességek – kísérje figyelemmel a mérkőzést a Nemzeti Sport Online élő, szöveges tudósítása segítségével, majd olvassa el az összefoglalót, kommenteljen, mondja el a véleményét a meccsről!

Hahn János remek formában van (Fotó: Meder István)

LABDARÚGÓ NB I
10. FORDULÓ

Paks–Puskás Akadémia – élőben az NSO-n!
Paks, Városi Stadion, 14.45 óra. Tv: M4 Sport. Vezeti: Antal Péter

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

ÉRDEKESSÉGEK

• A mérleg szinte teljesen kiegyenlített 16 NB I-es találkozó után, a Paks hatszor nyert, a Puskás Akadémia hétszer, a döntetlenek száma három.

• Az előző bajnokságban a PAFC mindhárom alkalommal legyőzte a Paksot, és a legutóbbi öt bajnokin veretlen a tolnaiakkal szemben. A Paks 2018. augusztus 25. (3–2) óta nem tudta legyőzni a felcsútiakat.

• Pakson eddig hétszer találkozott egymással a két csapat, a házigazda az első öt mérkőzést megnyerte, az utolsó kettőn nyeretlen (5–1–1 a mérleg).

• A Puskás Akadémia az NB I egyetlen csapata a 2020–2021-es idényben, amely még nem játszott döntetlent (4 győzelem, 5 vereség).

• A Paks Bognár György kinevezése óta veretlen, és csak egyszer veszített pontokat (4 győzelem, 1 döntetlen), az öt bajnokin 12 gólt szerzett. A legutóbbi öt fordulóban a Ferencváros és a Fehérvár mellett csak a paksiak veretlenek.

• A Puskás Akadémia elveszítette legutóbbi három idegenbeli bajnokiját, a Fehérvártól 3–1-re, a Ferencvárostól 2–1-re, a DVTK-tól 3–0-ra kapott ki. A PAFC-nak 2019 február-márciusa óta nem volt ilyen rossz idegenbeli szériája.