La Liga: háromgólos sikert aratott hazai pályán a Real Sociedad – N

Ezt olvasta már?

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) ötödik fordulójának szombati játéknapján a Real Sociedad hazai pályán 3–0-ra legyőzte a Getafét, míg az újoncok csatáján az Elche és az Huesca gól nélküli döntetlent játszott egymással. A játéknap késő esti meccsén a Real Betis a Valencia otthonában tudott 2–0-ra nyerni.

Könnyedén, 3–0-ra nyert a Real Sociedad (Fotó: AFP)

Elche–Huesca

A feljutók csatáját a hétközi fordulóban az Atlético Madrid ellen 0–0-s döntetlent elérő vendég Huesca uralta – 15 kapura lövésig jutott –, de gólt ezúttal sem szerzett, így mindkét csapat 1 ponttal lett gazdagabb (0–0).

Real Sociedad–Getafe

A hazaiak Mikel Oyarzabal 28. perces tizenegyesével szereztek vezetést a Getafe ellen, a 79. percben Mikel Merino növelte az előnyt. A végeredményt Portu állította be a 82. percben (3–0), így meggyőző különbséggel szerezte meg a három pontot a Real Sociedad, amely az élen marad vasárnapig.

Valencia–Real Betis

Négy forduló után a Valencia hét, a Betis hat ponttal állt a spanyol élvonal tabellájának első felében. Kettejük egymás elleni mérkőzésén a vendégek Sergio Canales megpattanó lövése révén szerezték meg a vezetést a 19. percben. A Betis végig uralta a mérkőzést, és a 75. percben el is döntötte: Cristian Tello került helyzetbe, és nem hibázott (0–2).

SPANYOL LA LIGA
5. FORDULÓ
Valencia–Real Betis 0–2
(Canales 19., Tello 75.)
Elche–Huesca 0–0
Real Sociedad–Getafe 3–0
(Oyarzabal 28. – 11-esből, Merino 79., Portu 82.)
Atlético Madrid–Villarreal 0–0

Real Valladolid–Eibar 1–2 (Toni Suárez 38., ill. Burgos 29. – 11-esből, K. Rodrigues 90.)