Inter: hiába az ezüstérem, Antonio Conte távozhat – sajtóhír – NSO – Nemzeti Sport

Ezt olvasta már?

Az olasz sajtó szerint elmérgesedett a viszony Antonio Conte, a Serie A-ban második helyen végző Internazionale vezetőedzője és a milánói labdarúgóklub vezetői között.

Antonio Conte beszélni akar az Inter tulajdonosával (Fotó: AFP)

Az Inter szombaton 2–0-ra legyőzte az Atalantát az olasz bajnokság utolsó fordulójában, így 82 ponttal a második helyen zárt a sorozatban kilencedik bajnoki címét szerző Juventus mögött. A fekete-kékek legutóbb a 2009–2010-es idényben gyűjtöttek ennyi pontot, akkor José Mourinhóval aranyérmesek lettek az élvonalban (s nem mellesleg a Bajnokok Ligájában meg az Olasz Kupában is).

A találkozó utáni nyilatkozatában Conte – aki tavaly nyáron vette át a Inter irányítását – elárulta, nem volt könnyű számára ez az évad. Az 51 esztendős tréner nehezményezte, hogy a klub elöljárói fontos esetekben nem álltak ki mellette és nem védték meg a játékosokat. Conte úgy érzi, a futballisták és a szakmai stáb munkáját nem ismerték el. A volt szövetségi kapitány személyes tárgyalást kért a kínai tulajdonostól.

Conte kifakadása után a helyi sajtóban megjelentek a távozásáról szóló pletykák. Bár a szakembernek érvényes szerződése van az Interrel, ráadásul évente 12 millió eurót keres, többek között a Sky Sport Italia, a La Gazzetta dello Sport és a Corriere dello Sport szerint is elképzelhető, hogy közös megegyezéssel felbontja a megállapodását.

Utódja az AC Milannal egy, a Juventusszal öt bajnoki címet nyerő Massimiliano Allegri lehet, aki a torinóiaknál együtt dolgozott Giuseppe Marottával, az Inter jelenlegi ügyvezető igazgatójával. A Tuttosport szerint nem kizárt, hogy a Tottenhamet a Bajnokok Ligája döntőjébe vezető Mauricio Pochettino is képbe kerülhet a kispad kapcsán.