Európa-liga: a 3. forduló eredményei, 18.55-ös meccsek – NSO

Ezt olvasta már?

A labdarúgó Európa-liga csoportkörének 3. fordulójában a Tottenham Hotspur 3–1-re nyert a Ludogorec Razgrad vendégeként. A 19. perctől kezdve emberhátrányban játszó Benfica ellen a Rangers kétgólos előnyben is volt, ennek ellenére 3–3-as döntetlennel zárult a mérkőzés. A Lang Ádámot végig a pályán tudó Omonia Nicosia 2–0-ra kikapott a Granadától.

A Tottenham két góllal nyert Bulgáriában (Fotó: AFP)

J-CSOPORT

A Tottenham már a 13. percben megszerezte a vezetést a Ludogorec ellen: Lucas Moura szögletére Harry Kane érkezett, s bólintotta a labdát a kapuba. Az angol támadó a 300. mérkőzésén lépett pályára a Spursben, s ez volt a 200. gólja a londoniaknál. Húsz perccel később Lucas Moura éppen Kane passzából volt eredményes, így a félidőben kettővel vezettek az angolok. A fordulás után Claudiu Keserü révén szépített a Ludogorec, azonban alig telt el tíz perc, és a Spurs ismét kétgólos előnyben volt: José Mourinho fiai remekül támadtak le, majd néhány átadás után Giovani Lo Celso passzolt az üres kapuba. Ezzel ki is alakult a 3–1-es végeredmény, a Tottenham hat pontjával a csoport második helyét foglalja el.

E-CSOPORT

Az egy ponttal szerénykedő Omonia Nicosia a spanyol bajnokságban és az El-ben is jól teljesítő Granada ellen igyekezett begyűjteni az első sikert, ehhez képest már a 4. percben hátrányba került: Yangel Herrera lövése kissé megpattant, ám így is illett volna hárítani.

A Lang Ádámot végig a soraiban tudó ciprusiak gondjait tetézte, hogy Michal Durist még az első félidőben kiállította a játékvezető, de így örülhettek, hogy megúszták a játékrészt egy kapott góllal. A szünet után már helyzetei is akadtak az Omonia Nicosiának, gólt azonban megint a Granada szerzett (0–2).

F-CSOPORT

A Real Sociedadnak tizennégy gólszerzési kísérlet is kevés volt ahhoz, hogy az első félidőben a kapuba találjon. Mondhatjuk úgy, pont annyit ért a teljes félidős rohamozás, mint az AZ Alkmaarnak a 45 perc alatt „felmutatott” egyetlenegy gólszerzési kísérlet. Nulla gólt.

A spanyol klub egyébként sem az erős kezdéseiről híres az Európa-ligában. A 2009–2010-es El-kiírás óta összesen 16 kaput eltaláló próbálkozása volt a baszk gárdának – ebből nem tudott egyszer sem betalálni.

Fordulás után már viszonylag gyorsan megtört a jég, az 52. percben Portu vágott a hálóba egy kipattanót, ezzel el is döntve a meccset (1–0). Az Alkmaarra eddig sem volt jellemző, hogy futószalagon dolgozná ki a helyzeteket, ám az első két játéknapon legalább jól sáfárkodott a lehetőségeivel: 11 kaput eltaláló próbálkozásból öt gól került a csapat neve mellé az eredményjelzőkön. Ezúttal egyből egy sem.

Eközben Horvátországban…

Jelentsük ki kerek perec: a Rijeka meglepte Gennaro Gattuso együttesét. A Napoli már a 13. percben hátrányba került – Robert Muric volt eredményes a házigazdáktól. Az első félidő hajrájában – az első pontos kísérletéből – egyenlített az olasz csapat, Diego Demme adta tanújelét a német precizitásnak (1–1).

Fordulás után ismét a Rijeka kerülhetett volna előnybe, Luka Menalo életerős lökete csattant a bal kapufán… A Napoli ezt követően magasabb tempóba kapcsolt, sorra dolgozta ki a helyzeteket, s igyekezett esélyt sem hagyni az újabb meglepetésre a horvátoknak. Az 54. percben Demme lövésénél védett óriásit Ivan Nevistic, majd Dries Mertens szabadrúgása után a kapufa is megsegítette a hazai hálóőrt. A 63. percben viszont Matteo Politano közeli fejese pont úgy pattant meg a menteni igyekvő védő combján, hogy se a kapus, se a kapualu ne akadályozhassa meg a gólt (1–2).

Gattuso együttese az első félidőben ugyan nem volt túl meggyőző, végül a játék képe alapján maximálisan megérdemelten szerezte meg a győzelmet. A Riejka pont(ok) helyett kénytelen beérni a „szimpatikus vesztes billogjával”.

D-CSOPORT

Két hibátlan, két meccs után hat ponttal álló csapat találkozott egymással Portugáliában. A Benfica már a 2. percben megszerezte a vezetést: egy védelmi hibát használt ki Rafa Silva, aki lerázta magáról a védőket, majd laposan középre tett egy labdát, ami a Rangers játékosáról, Connor Goldsonról pattant a kapuba (1–0).

A 19. percben Nicolás Otamendi rántotta vissza utolsó emberként az ellenfelét a tizenhatoson kívül, a játékvezető pedig azonnal felmutatta neki a piros lapot. A Rangersnek mindössze öt perc kellett, hogy kihasználja emberelőnyét: egy laposan középre tett beadásba Diogo Goncalves, a Benfica játékosa ért bele szerencsétlenül, a labda pedig a kapuban landolt, így a mérkőzés második öngólja is megszületett (1–1).

Egy perccel később már a glasgow-iak vezettek: Glen Kamara próbálkozott meg a tizenhatos vonaláról egy lövéssel, amely a kapu bal alsó sarkában kötött ki (1–2). A második félidő elején kétgólosra nőtt a vendégek előnye: az 51. percben Alfredo Morelos az üres kapura nem hibázott (1–3).

A Benfica azonban nem adta fel, a 77. percben kihasználta a Rangers védelmének összezavarodását, és Rafa Silva révén szépített (2–3). Sőt, a 91. percben ki is egyenlített a hazai csapat: Gabriel Nunez került ziccerbe egy indítás után, és pontot mentett a lisszaboniaknak (3–3).

A csoport másik mérkőzésén a Lech Poznan hazai pályán 3–1-re győzte le a Standard Liege-t.

EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
3. FORDULÓ

A-CSOPORT
AS Roma (olasz)–CFR Cluj (Kolozsvár, romániai) 5–0 (Mhitarjan 2., Ibanez 24., Borja Mayoral 34., 84., Pedro 89.) – részletek itt!
21.00: Young Boys (svájci)–CSZKA Szófia (bolgár)

AZ A-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Roma 3 2 1 7–1 +6  7
2. CFR Cluj 3 1 1 1 3–6 –3  4
3. Young Boys 2 1 1 2–3 –1  1
4. CSZKA Szófia 2 1 1 0–2 –2  1

B-CSOPORT
Rapid Wien (osztrák)–Dundalk (ír) 4–3 (Ljubicic 22., Arase 79., M. Hofmann 87., Demir 90., ill. Hoban 7., McMillan 82., 90+6. – mind a kettőt 11-esből)
21.00: Arsenal (angol)–Molde (norvég) (Tv: Digi Sport1)

A B-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Arsenal 2 2 5–1 +4  6
2. Molde 2 2 3–1 +2  6
3. Rapid Wien 3 1 2 5–6 –1  3
4. Dundalk 3 3 4–9 –5  0

C-CSOPORT
Slavia Praha (cseh)–Nice (francia) 3–2 (Kuchta 16., 71., Sima 43., ill. Gouiri 33., Ndoye 90+3.)
Hapoel Beer-Seva (izraeli)–Bayer Leverkusen (német) 2–4 (Acolatse 11., 25., ill. Bailey 5., 75., Dadia 39. – öngól, Wirtz 88.)

A C-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Slavia Praha 3 2 1 5–5 0 6
2. Leverkusen 3 2 1 10–5 +5  6
3. Nice 3 1 2 5–9 –4  3
4. Hapoel Beer-Seva 3 1 2 5–6 –1  3

D-CSOPORT
Benfica (portugál)–Rangers (skót) 3–3 (Goldson 2. – öngól, Rafa Silva 77., D. Nunez 90+1., ill. Diogo Goncalves 24. – öngól, G. Kamara 25., Morelos 51.)
Kiállítva: Otamendi (19., Benfica)
Lech Poznan (lengyel)–Standard Liege (belga) 3–1 (Skóras 14., Ishak 22., 48., ill. Lestienne 29.)

A D-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Rangers 3 2 1 6–3 +3  7
2. Benfica 3 2 1 10–5 +5  7
3. Lech Poznan 3 1 2 5–6 –1  3
4. Standard Liege 3 3 1–8 –7  0

E-CSOPORT
Omonia Nicosia (ciprusi)–Granada (spanyol) 0–2 (Y. Herrera 4., L. Suárez 63.) (Tv: Digi Sport3)
Kiállítva: Duris (41., Omonia)
PAOK (görög)–PSV (holland) 4–1 (Schwab 47., A. Zsivkovics 56., 66., Colisz 58., ill. Zahavi 21. – 11-esből)

AZ E-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Granada 3 2 1 4–1 +3  7
2. PAOK 3 1 2 5–2 +3  5
3. PSV Eindhoven 3 1 2 4–7 –3  3
4. Omonia 3 1 2 2–5 –3  1

F-CSOPORT
Real Sociedad (spanyol)–AZ Alkmaar (holland) 1–0 (Portu 58.)
HNK Rijeka (horvát)–Napoli (olasz) 1–2 (Muric 13., ill. Demme 43., Braut 62. – öngól)

AZ F-CSOPORT ÁLLÁSA
1. AZ Alkmaar 3 2 1 5–2 +3  6
2. Napoli 3 2 1 3–2 +1  6
3. Real Sociedad 3 2 1 2–1 +1  6
4. Rijeka 3 3 2–7 –5  0

G-CSOPORT
21.00: Zorja Luhanszk (ukrán)–AEK Athén (görög)
21.00: Leicester City (angol)–Braga (portugál) (Tv: Digi Sport2)

H-CSOPORT
21.00: Milan (olasz)–Lille (francia) (Tv: Sport1)
21.00: Celtic (skót)–Sparta Praha (cseh)

I-CSOPORT
Sivasspor (török)–Qarabag (azeri) 2–0 (Caner Osmanpasa 11., Kayode 88.)
21.00: Villarreal (spanyol)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli) (Tv: Digi Sport3)

AZ I-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Villarreal 2 2 8–4 +4  6
2. Maccabi Tel-Aviv 2 2 3–1 +2  6
3. Sivasspor 3 1 2 6–7 –1  3
4. Qarabag 3 3 1–6 –5  0

J-CSOPORT
Ludogorec Razgrad (bolgár)–Tottenham Hotspur (angol) 1–3 (Keserü 50., ill. Kane 13., Lucas Moura 33., Lo Celso 62.)