Félmillió dollárt, átszámítva több mint 150 millió forintot adományozott Soros György olyan szervezeteknek, amelyek az afroamerikai és a latino közösségeket biztatják, hogy minél többen menjenek el szavazni az elnökválasztáson – írja a Newsmax.com.
Ráadásul a támogatást az úgynevezett csatatér államokba küldte, ahol rendszerint nem jellemzően republikánusokra vagy demokratákra voksolnak az emberek, hanem politikai rokonszenvük és választásuk az aktuális helyzetnek megfelelően alakul. Az ezekben az államokban élők szavazataiért mindig nagy a politikai harc az elnökjelöltek között.
Soros korábban Pennsylvania és Michigan államokba küldött jelentős adományokat. Idén egyébként már csaknem 21 milliárd forintnak megfelelő dollárt költött kampánycélokra, ami a háromszorosa a négy évvel ezelőttinek.

A korábbi választásokkal ellentétben, idén nem közvetlenül, hanem egy Democracy PAC nevű politikai akcióbizottságnak küldte a pénzt. Ezek gyűjtik össze az adományokat és juttatják el a jelölteknek. Így tehát Soros nem jelenik meg az adományozók listáján.
A Videán elindult a Müncheni Biztonságpolitikai Konferencián John McCain-díjat nyert Mártonffy Balázsnak, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem adjunktusának sorozata az amerikai elnökválasztásról. A kutató az Egyesült Államok fővárosának rangos egyeteme, a washingtoni American University nemzetközi közszolgálati karán szerzett PhD-fokozatot 2019-ben. Íme, a hatodik videó: