Array

Tovább menetel a Manchester United, éllovasként látogat a Liverpoolhoz – Nemzeti Sport

Ezt olvasta már?

A Manchester United Paul Pogba góljával 1–0-ra legyőzte idegenben a Burnleyt az angol Premier League 1. fordulójából elhalasztott mérkőzésen, és a bajnoki tabella élére állt.

Burnley:
Pope – Lowton, Tarkowski, Mee, Pieters – J. Gudmundsson, Westwood, Brownhill, R. Brady (McNeil, 65.) – A. Barnes (Jay Rodríguez, 88.), Wood (Vydra, 80.). Menedzser: Sean Dyche
Manchester United: De Gea – Wan-Bissaka, Bailly, Maguire, L. Shaw – Matics, P. Pogba – Rashford (Greenwood, 80.), B. Fernandes ( McTominay, 88.), Martial (Tuanzabe, 90+6.) – Cavani. Menedzser: Ole Gunnar Solskjaer
Gólszerző: P. Pogba (71.)

Amióta tavaly február elsején bemutatkozott Bruno Fernandes a Manchester Unitedben, egyik csapat sem szerzett több pontot a PL-ben, mint az MU (65-öt), és a manchesteri csapat csak három bajnokit veszített el azóta, és csupán a Liverpool szerzett több gólt nála.

Fernandesszel soha nem kapott ki idegenben a bajnokságban a United, maga a portugál 47 mérkőzésen 27 gólt lőtt, 17 gólpassz mellett, nem véletlenül tartják őt olvasóink 2020 legjobb átigazolásának.

Az övé volt az első helyzet, de a tizenhatos elől a Burnley kapusát találta el, majd Martial és Cavani egy-egy akrobatikus lövését blokkolták a hazai védők. Nem állt be védekezni a kiscsapat, bátor kontráival többször is eljutott az ellenfél ötöséig, de nagyot sóhajthattak azért, amikor lökés miatt (jogosan) érvénytelenítették Maguire remekbe szabott fejes gólját. Maradt még az első félidő végére egy fifikás Martial-lövés és egy szép Pope-védés.

A fordulás után Cavani hagyott ki hatalmas ziccert, aztán Paul Pogba gólt lőtt, de a lövéséhez kellett némi szerencse is, hogy gól legyen belőle.

Nem adta fel a Burnley, a hajrában két helyzetet is kialakított, de egyet sem értékesített. A másik oldalon Martial dönthette volna el végleg a mérkőzést, ám újfent hibázott.

PERCRŐL PERCRE

Ennyi forduló után igen régen álltak a tabella élén!

90+8. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+6. perc Vydra lő a kapu mellé egy szöglet után. Az utolsó puskapor, nyert az MU.

90+5. perc Axel Tuanzabe be, Martial lesérült.

90+4. perc Cavani passzát Martial jobbal kissé jobbról, 11 méterről a kapusba rúgja!

90. perc Négy perc a ráadás, De Gea elnéz egy beadást, de védői kisegítik. Tarkowski ballal hétről aztán pocsékul találja el a labdát, ziccer volt!

88. perc A vendégeknél Scott McTominay Fernandest váltja.

88. perc Hazai csere. Jay Rodríguez be, Barnes le. Vydra meg jobbal nem sokkal talál a léc fölé, a VAR vizsgálja Maguirre könyökösét. De nincs 11-es! Mee kapott a fejére aztán, a labda a vendégvédő kezére pattant.

87. perc HAZAI HELYZET, Vydra jobbal a bal alsó mellé lő az ötös jobb sarkáról, Bailly blokkolt nagyot.

84. perc Brownhill elé fejeli a labdát Barnes, a középpályás jobbal 22-ről nem sokkal lő a bal felső mellé!

Az MU összes idegenbeli idénybeli sikere úgy született, hogy ők szerezték meg a vezetést. Ellenben most először nyerhetnek kapott gól nélkül!

82. perc Greenwood ad be jobbról, Martial jobbal lő tízről, de szereli őt zseniális becsúszással Tarkowski!

A Manchester United sorozatban 11 bajnokin maradhat veretlen, 9 sikerrel, ha nyer ma.

80. perc Mason Greenwood be, Rashfordnak nem ment ma a gólpassza ellenére sem. A másik oldalon Wood le, Matej Vydra váltja. Wood az egyetlen hazai játékos, aki egynél több gólt lőtt az idényben a PL-ben. Háromgólos.

77. perc Pogba kap nagyot Brownhilltől, hátulról.

71. PERC VEZET AZ MU, PAUL POGBA felébreszti a nézőket: jobbal a kapu közepébe rúgja 15 méterről, középről Rashford jobbról érkező beadását. A labda előbb Tarkowskin, majd Lowtonon is megpattan, és így sem sokkal ment el Pope mellett, de bent a labda. 0–1!

67. perc Shaw jobb oldali szöglete után az ötös jobb sarka elől ballal a kapu túlsó felső sarka mellé tekeri a labdát Cavani.

65. perc Dwight McNeil be, Brady le a hazaiaknál. Szélsőcsere.

62. perc Fernandes akasztásáért sárga lap Ashley Westwoodnak.

60. perc Fernandes ballal a bal felsőbe lőne a 16-os elől, de eléri Pope a lágy lövést, vetődnie sem kell ehhez.

57. perc Pogba bal oldalról jobbal középre ad, félmagasan, Cavani ballal már lőne, amikor szereli… Martial.

A Burnley 25 olyan bajnokijából, amikor odahaza top 6-os csapatot fogadott, csak 1-et nyert (4 iksz mellett). A Tottenhamet verte meg, tavaly.

56. perc Fernandes ballal 19-ről a kapushoz lő, futtából, jobbról középre cselezve magát.

54. perc Rashford jobb oldali beadása a kapusé.

52. perc A Fernandes indította Martial bal oldali beadását Cavani közelről kapura töri, véd a balra eldőlő Pope. MICSODA ZICCER!

50. perc Barnes távolija távolról sem veszélyes.

46. PERC FOLYTATJUK!

A Burnley ötödik hazai meccsén maradhat veretéen, és sorzatban harmadszor nyerhet, 2017 eleje óta újra.

A Manchester United az idény egyetlen idegenben veretlen csapata, előző hét ilyen meccséből 6-ot megnyert, egy iksz mellett. Összesen 14 meccs óta tart a sorozatuk, utoljára 2011 elején voltak ilyen jók ebben a műfajban.

E párharc legjobb góllövői
Andy Lochhead 9
David Herd  8
George Best 4
Anthony Martial 3
Pat Crerand 3

45+4. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+3. perc Bruno Fernandes kap sárga lapot. Reklamált.

45. perc Hosszas mezőnyfutball után egy szép jelenet, Martial kissé balról jobbal a bal felsőbe tekerné a labdát, de szépen eléri azt a nagyot nyújtózkodó kapus, Pope. Cavani adta a passzt a szélsőnek.

Négy perc a ráadás.

38. perc Cavani jobbal lő hétről, félfordulatból, Mee arccal blokkol, a labda onnan Tarkowski ágyékára pattan.

36. perc Shaw bal oldali beadását Maguirre felfejeli a jobb felső sarokba éles szögből, hét méterről, de előtte lökte Pieterset.

Érdekes: a Burnley a PL-ben odahaza összesen 1 gólt lőtt a Unitednek, de idegenben hatot.

33. perc Brady ballal 23-ról félmagasan a jobb sarok mellé ível.

32. perc A Burnley jön a másik 16-os elől, a Brady-sárgának annyi. Csak sárga Luke Shaw-nak.

A VAR megnézi, jár-e piros Shaw-nak és Bradynek.

27. perc Gudmundsson a földön, de indít az MU, pontosabban Fernandes, Cavani is kap egyet a 16-os előtt Robbie Bradytől. Csak sárga lap a védőnek, és örülhet is neki, de Shaw is sárga lapot érdemelt volna, amikor odataposott az izlandinak…

23. perc Matics indítását egy csel után 21-ről, középről nem sokkal tekeri a jobb felső sarok mellé Martial!

21. perc Fölé, Barnes remekül tálal sarokkal Woods elé, aki ballal 13-ról kapura lő, de blokkol a bevetődő Bailly!

20. perc Fernandes jobbal Martial elé nyesi a labdát, a francia jobbal 18-ról kapura ollózza a labdát, de blokkol háttal Lowton!

A Manchester United előző négy itteni PL-meccsét mind megnyerte, a Burnley utóbbi 5, MU elleni hazai bajnokiján nem talált a kapuba!

18. perc Brady távoli ívelése De Geáé a bal felső mellett.

17. perc Helyzet, Shaw bal oldali, lapos beadását 21-ről, középről jobbal feladja a kapusnak Fernandes. Martial egy ügyes testcsellel elküldte előtte a védőket.

A „Clarets” 2–0-ra nyert tavaly ilyenkor a United otthonában, 1968 óta most először nyerhet kétszer egymás után az MU ellen.

15. perc Cavani ismét a földön, a hazai mester reklamál. De Fernandes, majd Shaw beadása is a védőké.

13. perc Cavani kap egyet az arcára a felezőnél. Mee volt a tettes, jó messzire követte az uruguayit, hogy odasózzon neki.

10. perc Woods és Barnes variálgat szépen ismét, Brady lő ballal kapura kissé balról, 21-ről, de De Geáé a labda. Megpattan egy védőn is.

7. perc Hopp, Barnes az ötösön ellőné Wood lefejelt labdáját, de közbelép Maguirre, nagy mentés! Bissaka nem állt éppen a helyzet magaslatán Gudmundsson jobb oldali beívelését követően.

5. perc Shaw bal oldali beadása a védőké.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Tavaly január óta nem kapott ki idegenben a PL-ben az MU, utoljára a Liverpool verte meg.

Megemlékezést tartanak a tavaly elhunyt Burnley-drukkerekről, majd a COVID áldozatairól is.

A hazaiak bordó-kék mezben s fehér nadrágban, a vendégek fehér mezben és fekete nadrágban.

Egy kis örökmérleg: 128 találkozó, 44 Burnley- és 61 MU-sikerrel, 185, ill. 221 rúgott góllal.