Array

NB I: Újpest–Diósgyőri VTK – élőben az NSO-n! – NSO – Nemzeti Sport

Ezt olvasta már?

Az Újpest hazai pályán 1–0-ra legyőzte a sereghajtó DVTK-t a labdarúgó NB I 21. fordulójának nyitó meccsén. Október 17-e után először nem kapott gólt az NB I-ben a lila-fehér csapat.

LABDARÚGÓ NB I
21. FORDULÓ
Újpest FC–Diósgyőri VTK 1–0 (Mitrovics 60.)
Budapest, Szusza Ferenc Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Bogár

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Péntek esti futball: harc az életben maradásért.

Ez volt a jelszó Újpesten, ahol a DVTK lépett fel, és a tabellát ismerők pontosan tudták, mind a két csapat elkeseredetten küzd a kiesés elkerüléséért, így ezen a mérkőzésen óriási jelentősége van annak, ki tudja legyőzni a másikat. Éppen ezért az már a kezdés előtt biztos volt, óriási küzdelem várható, motivált játékosok lépnek pályára, és mert a kezdés pillanataiban mínusz hat fokot mutatott a hőmérő, az sem volt kétséges, sokat futnak majd a főszereplők…

Ehhez képest az első félidő inkább a biztonsági játék jegyében telt, de ezt írhatjuk a nagy tét számlájára. Mindkét csapat megszervezte védekezését, a hazaiaknál a négy hátvéd előtt két szűrő kapott szerepet, míg a Diósgyőr öt védővel állt fel, előttük három középpályás sorakozott, akik közül Iszlai Bence sokszor közel helyezkedett a védővonalhoz, vagyis ekkor hat bekk helyezkedett szemben az újpesti támadókkal.

A másik két fedezet, Szerhij Sesztakov és Márkvárt Dávid a szélről indulva a pálya középső része felé mozgott, úgy kérte el a labdát, és próbálta játékba hozni a két csatárt.

Ám hiába a fokozott készültség, a létszámban túltelített hátvédsor, Branko Pauljevics üresen érkezett a szélen, ráadásul a beadását követően is volt üres ember a kapu előterében, de a diósgyőriek szerencséjére Nikola Mitrovics a kapu fölé fejelt. Nagy helyzet volt, és figyelmeztető jelnek vehették a borsodiak, hogy ügyelniük kell az oldalvonalak melletti terület közelében érkező ellenfelekre. Az újpestiek másik oldala is veszélyesnek mutatkozott, a legtöbb akció Stieber Zoltántól indult, és a félidő közepétől már egyre nagyobb mezőnyfölénybe kerültek az újpestiek. Ezt igazolta Junior Tallo kapufája is: az Újpest nem játszott rosszul, de úgy tűnt, kis szerencsére szüksége lenne. A DVTK próbált szervezetten futballozni, a pályán jól kirajzolódott, mit kért futballistáitól a horvát Zoran Zekic, ám a vendégek játékából az első félidőben hiányzott a sebesség, a ritmusváltás, így pedig nem tudták meglepni a lila-fehéreket. Időnként az volt az ember érzése, hogy a vereségtől nagyon tartva kevés kockázatot vállalnak a pályán lévők.

Egy lövés itt, egy lövés ott – ez vezette fel a második félidőt, de az első pillanatokban nem derült ki, melyik csapat akar vagy tud a korábbinál több kockázatot vállalni a győzelem megszerzése érdekében. A mérkőzés negyedik negyedórájában úgy tűnt, a Diósgyőr ritmust vált, többször az újpesti 16-os előterében zajlott a játék, ám ilyen a futball, a vezetést az újpestiek szerezték meg. Nem is akármilyen góllal! Stieber Zoltán a szögletzászlótól sarokkal passzolt, ezzel két diósgyőrit is becsapott, Nemanja Antonov jól adott középre, Junior Tallo megtartotta, majd okosan lekészítette a labdát Nikola Mitrovicsnak, aki éles szögből a hosszú sarokba lőtt. A gólhoz tehát négy, egymást követő jó megoldásra volt szükség.

A DVTK megpróbált mindent egy lapra feltéve rohamozni, érkezett a pályára Asmir Suljic és Gheorghe Grozav, de az újpestiek ekkor már féltett kincsként őrizték a nehezen megszerzett előnyüket. A lila-fehérek az MTK Budapest ellen a legutóbbi fordulóban elért 3–1-es győzelem után ismét három pontot szereztek, így talán fellélegezhetnek, míg a Diósgyőrnek fogy az ideje, és egyre nő a hátránya. 1–0