Array

Egy kérdés maradt a finálé előtt: Anglia vagy Dánia? – percről percre a foci-Eb-ről – hvg.hu

Ezt olvasta már?

23 35 A dánok még visszakapják a labdát, de már nem jutnak vele messzire. Vége a meccsnek. Anglia 55 év után döntős nagy tornán.

© AFP / LAURENCE GRIFFITHS

23 33

Végül labdához jutott, és egy pillanatra sem engedi át a vengédeknek Southgate csapata. A cél világos: megőrizni, amíg csak lehet. Lehetőleg a lefújásig.

23 31 Hosszú ideig a dánok térfelén zajlott a játék, de  a hosszabbítás második részének felénél fordult a kocka: a piros mezesek mindent egy lapra feltéve – kilenc emberrel – támadnak, kétszer is szöglethez jutottak, de az angolok uralják a légteret.

23 28 Jensen megsérült, és kiesett a dánok közül, és nincs több cseréjük, így most kilenc mezőnyjátékossal küzdenek az egyenlítésért.

23 20 Graelish-t hozza le Southgate, és Trippiert küldi be.

23 15 A dánok igyekeznek egyre feljebb helyezkedni, de az angolok letörik a próbálkozásaikat.

© AFP / PAUL ELLIS

23 12 Schmeichel kivédi Kane bal alsóba tartó büntetőjét. Az angol a kipattanóra is odaér, amit már be tud vágni öt méterről. 2-1!