Torokgyulladás és kaparó torok – Fájdalomcsillapítás és házi praktikák

Ezt olvasta már?

A torokgyulladást nem szabad alábecsülni. Kezeletlenül gégegyulladás is kialakulhat belőle, a gyulladás átterjedhet a hangszalagokra, ami rekedtséget okoz.

A felső légutakban a belélegzett levegő felmelegszik és megtisztul a kórokozóktól. A torok és garat elsőként találkozik a vírusokkal, baktériumokkal. Ha a kórokozók megtelepednek és elszaporodnak, fájdalmas gyulladást válthatnak ki, amelynek első jele a kaparó érzés a torokban, ez pedig később nyelési panaszokkal társul.

Nem szabad félvállról venni az első tüneteket sem! Ha a torokgyulladás elhúzódó, súlyos betegségek lehetnek a szövődményei.

A torok, más néven garat, alsó részén kialakuló gyulladás átterjedhet a gégére. A vírusok által legyengített immunrendszer kevésbé áll ellen a baktériumok támadásának, kialakulhat bakteriális felülfertőzés, és ebben az esetben már nem kerülhető el az antibiotikumok alkalmazása.

Fájdalomcsillapítás és házi gyógymódok

Nagyon fontos, hogy mind a gyulladást, mind a fájdalmat mihamarabb enyhítsük. A torokgyulladás kezelése mellett az immunrendszer erősítését is szem előtt kell tartanunk! Különösen fontos ez gyerekeknél, mivel az ő immunrendszerük még nem fejlődött ki teljesen, ezért nagy a fertőzések veszélye.

Szintén gyerekeknél kell különösen nagy hangsúlyt fektetni a fájdalomcsillapításra, mivel a fájdalom miatt gyakran megtagadják az evést és ivást, ami tovább rontja általános egészségi állapotukat.

A fájdalomcsillapítást szolgáló gyógyszerek mellett a gyorsabb gyógyulást szolgálják nyugtató hatású teák, a meleg (nem forró!) tej és a méz.

Ha a panaszok egy hét alatt nem enyhülnek, vagy súlyosbodnak, vagy lázas, feltétlenül forduljon orvoshoz!

A gyerekeket már az első tünetek jelentkezésekor vigye orvoshoz!

Forrás: WEBBeteg
B. M., szakfordító; hilfreich.de
Lektorálta: Dr. Csuth Ágnes, családorvos

Legfrissebb a témában

Booking.com

Még több hasonló cikk a témában